IRlogo
AMNLogo
تاریخ انتشار :
فراخوان جهت عضویت در سامانه شبکه مدل سازی حیوانی و تحقیقات درون تنی

دعوت از کلیه محققین، دانشمندان، پژوهشگران، فناوران و صنعتگران مرتبط با علوم و فناوری های حیوانات آزمایشگاهی جهت عضویت در اولین سامانه جامع شبکه ملی مدل سازی حیوانی و تحقیقات درون تنی

دعوت از کلیه محققین، دانشمندان، پژوهشگران، فناوران و صنعتگران مرتبط با علوم و فناوری های حیوانات آزمایشگاهی جهت عضویت در اولین سامانه جامع شبکه ملی مدل سازی حیوانی و تحقیقات درون تنی

علوم و فناوری های مرتبط با حیوانات آزمایشگاهی حوزه ای از علم و فناوری است که می تواند نقش تعیین کننده ای در ترجمه علوم پایه در علوم بالینی به خصوص در تحقیقات مرتبط با پزشکی، دامپزشکی، داروسازی، و دندانپزشکی داشته باشد. همچنین این حوزه از علم و فناوری پلی است میان ایده تا بازار جهت محصولاتی که کاربرد پزشکی و بالینی دارند و می تواند سرعت تجاری سازی محصولات دانش بنیان در حوزه های علوم پزشکی را بسیار افزایش دهد. با توجه به اینکه عمده حجم تحقیقات کشور در حوزه علوم پایه پزشکی در فاز برون تنی (in vitro) انجام شده است و با توجه به اینکه کشور نیاز دارد تا سریعتر علوم و فناوری های کسب شده در سالیان گذشته را به صنعت متصل کرده و از علم ایجاد ثروت نماید، علوم و فناوری های مرتبط با حیوانات آزمایشگاهی حوزه ای از علم و فناوری است که می تواند به عنوان تسهیل کننده ای در این راستا عمل نموده و با ایمن سازی نتایج تحقیقاتی برای استفاده در انسان، مقدمات تجاری سازی محصولات دانش بنیان و فناوری های مرتبط را جهت کاربرد بالینی فراهم نماید. بدیهی است که باید سیاستگذاری ها به سمتی پیش برود تا تحقیقات برون تنی به تحقیقات درون تنی و کاربردی در حوزه علوم پزشکی تغییر مسیر داده و تکامل یابد تا اهداف عالیه در راستای اقتصاد مقاومتی مورد تاکید مقام معظم رهبری تامین گردد. در این راستا نیاز است تا شبکه ای ملی جهت اتصال کلیه محققین، پژوهشگران، دانشمندان، نخبگان (افراد حقیقی) و شرکت های تولید کننده، وارد کننده و صادرکننده، شرکت های دانش بنیان، شرکت های مادر تخصصی، مراکز تحقیقاتی حیوانات آزمایشگاهی و مراکز درمانی ایجاد شود تا ضمن شناسایی فعالان این حوزه، بررسی نیاز های کشور در این حوزه از علم و فناوری، و توان داخلی، نسبت به توسعه این بخش و صنعت دانش بنیان سودآور اقدام نمود. ستاد توسعه علوم و فناوری های سلول های بنیادی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در این راستا پیش قدم شده است و اولین شبکه ملی مدل سازی حیوانی و تحقیقات درون تنی را با حمایت دکتر ستاری (معاون محترم رئیس جمهور)، و به پیشنهاد و با پیگیری های مجدانه دکتر حمیدیه (دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری های سلول های بنیادی) و به سرپرستی دکتر مشیری (دبیر کارگروه حیوانات آزمایشگاهی ستاد توسعه علوم و فناوری های سلول های بنیادی) راه اندازی نموده است که در قالب یک وب سایت و یک سامانه به صورت آزمایشی در بهمن ماه 1395 و به صورت رسمی در فروردین ماه سال 1396 شروع به کار نموده است. 

بدینوسیله از کلیه محققین، پژوهشگران، دانشمندان، فناوران و صنعتگران وابسته به علوم و فناوری های مرتبط با حیوانات آزمایشگاهی دعوت به عمل می آید تا در اولین سامانه شبکه ملی مدل سازی حیوانی و تحقیقات درون تنی ثبت نام نموده و فرم های عضویت را متناسب با نوع فعالیت خود پر نمایند. بدیهی است با همکاری آحاد جامعه علمی و متخصص کشور در این زمینه می توان اولین شبکه ملی مدل سازی حیوانی و تحقیقات درون تنی را ایجاد نمود و تمامی متخصصین این حوزه از علم و فناوری را به یکدیگر متصل نمود. هدف از ایجاد شبکه ملی مدل سازی حیوانی و تحقیقات درون تنی شناخت فعالان این حوزه از علم و فناوری، بررسی نیاز های واقعی کشور و حمایت از تولیدات دانش بنیان می باشد با این امید که بتوان مسیر ایده تا بازار را تسهیل نمود و سرعت تجاری سازی تحقیقات علوم پایه را به خصوص در حوزه علوم و فناوری های سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی تسریع نمود. 

جهت ثبت نام به آدرس اینترنتی http://amn.isti.ir مراجعه فرمائید و پس از ثبت نام در وب سایت شبکه، به صفحه اصلی وب سایت بازگشته و اطلاعات خود و یا مرکز خود را بسته به نوع فعالیت خود در پنل ورود اطلاعات در سامانه وارد نمائید. 

قطعا همکاری کلیه فعالان این حوزه از علم و فناوری در شکل گیری و توسعه اولین شبکه ملی مدل سازی حیوانی و تحقیقات درون تنی گامی مهم در توسعه کشور می باشد. 

پیشاپیش از همکاری شما فعالان عرصه علم، دانش، فناوری و تجاری سازی در حوزه علوم و فناوری های وابسته به حیوانات آزمایشگاهی تشکر می گردد. 

13
244

 
 
 
 
متن پیام:
این فیلد اجباریست!